Інноваційна терапія COVID-19 – препарат є, коли чекати на ліки в Україні

Поки українці з груп ризику тяжко хворіють на ковід і помирають від ускладнень, в інших країнах таких пацієнтів успішно лікують. Що це за терапія – у матеріалі
Інноваційна терапія COVID-19 ефективним препаратом вже використовується у світі, але ліків поки немає в Україні
Інноваційна терапія COVID-19 ефективним препаратом вже використовується у світі, але ліків поки немає в Україні / Фото: Колаж: Сьогодні

Минулого тижня (з 22 по 28 січня) в Україні від коронавірусу померло 889 осіб, а нових випадків захворювання – понад 160 тисяч. Це, на хвилиночку, населення цілого районного міста – наприклад, навіть у столиці Закарпаття, Ужгороді, живе трохи менше людей.

Чи є можливість не допускати такої кількості смертей і ускладнень та швидко, а головне – ефективно лікувати коронавірусну інфекцію? Давайте розумітися.

Що відбувається в Україні: чим лікують хворих на ковід

Перший день лютого розпочався з 35 тисяч нових випадків захворювання на ковід, повідомляє МОЗ України. До початку пандемії, в середньому, налічувалося близько 24-25 тисяч звернень до швидкої, зараз їх – понад 45 тисяч на день. Збільшення кількості дзвінків пов'язане з початком нової хвилі COVID-19.

В Україні використовують препарат противірусний препарат Ремдесівір, проте ВООЗ не рекомендує його застосовувати у пацієнтів із COVID-19
В Україні використовують препарат противірусний препарат Ремдесівір, проте ВООЗ не рекомендує його застосовувати у пацієнтів із COVID-19

Алгоритм лікування пацієнтів, у яких діагностували ковід: наприклад, при середньотяжкому перебігу захворювання рекомендують застосовувати Ремдесивір – противірусний препарат. Проте ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров'я) не рекомендує застосовувати Ремдесивір у пацієнтів із COVID-19.

Тому що не доведено, що він покращує показники виживання та інші результати лікування цих пацієнтів. Чи є альтернатива? Є, одним з найперспективніших напрямків терапії COVID-19 стало використання препарату Регданвімаб.

Регданвімаб – чому саме його використовують проти COVID-19?

Більш ніж за 2 роки з дня початку пандемії COVID-19 її так і не вдалося утихомирити. У зв'язку з появою нових штамів SARS-CoV-2 ефективність вакцинації істотно знизилася. Зараз у більшості країн, зокрема й Україні, ми спостерігаємо бурхливе зростання захворюваності, що викликано новим штамом "Омікрон".

Оскільки ефективні противірусні препарати так і не були створені, одним із найперспективніших напрямів терапії стало застосування mAbs, які блокують зв'язування SARS-CoV-2 із рецептором ACE2. Медики кажуть, це перешкоджає попаданню вірусу в клітину-мішень (тобто клітину, що вражається) і зупиняє його реплікацію, тобто внутрішньоклітинне розмноження. Відповідно, зменшує вірусне навантаження. Саме таким препаратом є Регданвімаб і його ефективність вже доведена.

Для успішної терапії в Південній Кореї та Європі використовують Регданвімаб: препарат пройшов авторизацію ЕМА, на черзі – США та Великобританія
Для успішної терапії в Південній Кореї та Європі використовують Регданвімаб: препарат пройшов авторизацію ЕМА, на черзі – США та Великобританія

У вересні 2021 року цей препарат був повністю схвалений в Республіці Корея для лікування COVID-19 у пацієнтів віком від 50 років, які мають принаймні один фактор ризику важкого перебігу ковіда та смертності від ускладнень. Ризик у цих випадках – це ожиріння, хронічні серцево-судинні, легеневі, ниркові, печінкові хвороби, діабет та застосування імуносупресорів. Причому препарат рекомендований таким пацієнтам навіть при помірних симптомах інфекції.

До чого тут Корея та Україна? При тому, що і в Кореї, і в Україні рівень вакцинації проти COVID-19 порівняно з іншими країнами досить низький. Але на відміну від України, корейська охорона здоров'я контролює та зменшує прогресування важкої фази ковіду, а також смертність людей за рахунок застосування препарату Регданвімабу.

І в Кореї, і в Україні рівень вакцинації проти COVID-19 порівняно з іншими країнами досить низький.
І в Кореї, і в Україні рівень вакцинації проти COVID-19 порівняно з іншими країнами досить низький. / Фото: Колаж: Сьогодні

Так, станом на листопад 2021 року курс терапії Регданвімабом отримали понад 21 366 пацієнтів у 127 лікарнях Республіки Корея. Крім Кореї, препарат пройшов авторизацію ЕМА (Європейського агентства лікарських засобів). Препарат схвалено відомством у листопаді цього року.

До речі, ЕМА повідомило, що препарат можна застосовувати пацієнтам віком від 12 років. , які не потребують кисневої терапії, але мають високий ризик обтяження перебігу COVID-19. Наразі дозвіл на клінічне застосування Регданвімабу розглядають регуляторні органи США, Великої Британії, Канади та Австралії. Але, на жаль, не Україна.

ЕМА також не заперечує, що пацієнти з ковідом, крім Регданвімабу, можуть отримувати комбінацію інших препаратів відповідно до національних рекомендацій. Але в чому ж перевага саме Регданвімабу? У тому, що принцип дії препарату суттєво відрізняє його від інших противірусних засобів для лікування коронавірусу.

І все-таки, як працює Регданвімаб при терапії COVID-19?

Отже, Регданвімаб – рекомбінантний засіб з mAb IgG1, що зв'язується з епітопом RBD S-глікопротеїну SARS-CoV-2, щякий перешкоджає взаємодії з клітинним рецептором АСЕ2. У результаті блокада з'єднання рецепторів RBD і АСЕ2 запобігає проникненню вірусу через мембрану клітини-мішені та запобігає його реплікації. Звучить складно, чи не так?

Якщо пояснити принцип дії препарату простішими словами, то mAbs – це моноклональні антитіла, що містяться в Регданвімабі. Вони блокують зв'язування вірусу SARS-Cov2 із рецепторами мембранних білків (ACE2). В підсумку вірус не може "вирватися" через мембрани вже уражених ним клітин, і навіть він перестає розмножуватися.

Результати глобальних клінічних випробувань препарату Регданвімаб були представлені ще у липні минулого року
Результати глобальних клінічних випробувань препарату Регданвімаб були представлені ще у липні минулого року

Взагалі, сам принцип не новий, моноклональні антитіла почали застосовувати в медицині ще в 70-х роках минулого століття. Але метод використовувався переважно на лікування онкологічних захворювань. Зараз у зв'язку з розвитком біотехнологій, сфера застосування mAbs значно розширилася і включає лікування низки інфекційних захворювань. Так, створення mAbs проти SARS-CoV-2 дозволило знайти та використовувати інноваційні методики у противірусній терапії.

Результати глобальних клінічних випробувань препарату Регданвімаб були представлені ще у липні минулого року на 31-му Європейському конгресі клінічної мікробіології та інфекційних хвороб (ECCMID). Лікування COVID-19 цим препаратом виявилося ефективним у зниженні захворюваності на тяжкі випадки вірусу на 70% у всіх пацієнтів.

Терапія COVID-19 препаратом Регданвімаб має й інші переваги як для хворих, так і для медиків, а саме:

  • зменшує швидкість прогресування хвороби до тяжкої фази та дає кращий результат одужання у пацієнтів з високим ризиком смертності та літніх пацієнтів.
  • скорочує час до клінічного одужання
  • дозволяє зняти навантаження з бюджету охорони здоров'я за рахунок зниження кількості пацієнтів для інтенсивної терапії та госпіталізації
  • ефективний проти варіантів штаму "Delta", який найбільш агресивний.

Восени 2021 року Європейський Комітет з питань лікарських засобів для використання людиною (CHMP) EMA зробив висновок, що користь Регданвімабу переважає над ризиками його застосування за схваленими показаннями.

Наскільки Регданвімаб безпечний під час лікування COVID-19

Отже, зрозуміло, що Регданвімаб – сучасна ефективна біотехнологічна розробка для лікування ковіду. Дослідження показують, що препарат у будь-якій дозі (40 та 80 мг/кг) зменшує кількість госпіталізацій та смертність від коронавірусу.

Щодо перевірки його безпеки та ефективності, дані були озвучені щодо застосування Регданвімабу в амбулаторних пацієнтів з легким та середнім перебігом COVID-19 у Реєстрі клінічних випробувань ЄС. У тих пацієнтів, які приймали Регданвімаб протягом 7 днів від часу появи симптомів, ризик госпіталізації знизився на 72%, на відміну від пацієнтів, які приймали плацебо.

При терапії ковіда саме препаратом Регданвімаб одужання відбувається швидше
При терапії ковіда саме препаратом Регданвімаб одужання відбувається швидше

Смертність при тяжкому перебігу ковіду у пацієнтів, які приймали плацебо, була на рівні 11,1%, а у тих, кого лікували Регданвімабом , лише 3,1%. Скоротився час одужання, а також у пацієнтів з пневмонією при лікуванні цим препаратом прогресування хвороби не спостерігалося.

Який напрошується висновок? Такий, що у світі вже існує препарат, який вигідно відрізняє Регданвімаб серед інших медикаментів, що містять mAbs. І для пацієнтів, у яких ризик тяжкого перебігу COVID-19 високий, препарат стане справжнім порятунком. Європа вже схвалила Регданвімаб, залишається сподіватися, що незабаром цей засіб лікування COVID-19 з'явиться і в арсеналі українських медиків.

Читайте також: "Скільки має тривати прийом у лікаря?".

Реклама на segodnya.ua Реклама
головне
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

39.67

Євро (€)

43.08

статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

71072.05

Cardano (ADA)

0.5

Bitcoin Cash (BCH)

520.44

Ethereum Classic (ETC)

32.29

Litecoin (LTC)

88.39

Theta (THETA)

2.45

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
54,49
54,04
50,49
27,58
56,01
53,54
52,01
24,98
57,98
56,60
53,60
26,11
58,29
56,79
55,09
27,29
58,50
56,50
51,40
26,73
61,88
59,41
55,49
27,66
61,99
59,99
55,99
27,97
61,99
59,99
55,99
27,98
62,99
61,99
57,49
27,98
-
53,05
50,05
25,45

Калькулятор зарплати

Калькулятор зарплати

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти